Częste pytania

1. "Invalid owner in token"

Problem pojawia się w przypadku autoryzacji z wykorzystaniem "grant_type": "client_credentials" (kontekst klienta), po którym następuje próba wykonania akcji w kontekście użytkownika OLX. Na przykład: dodanie ogłoszenia lub sprawdzenie stanu konta. W tej sytuacji konieczne jest wykonanie autoryzacji z użyciem "grant_type": "authorization_code".


2. Content-Type: application/json

Jeśli wykonujesz zapytanie typu GET, nie używaj nagłówka "Content-Type": "application/json" - jest on dedykowany dla zapytań typu: PUT, POST. W przeciwnym razie napotkasz na błąd: 400 Bad Request Error.


3. "Missing required header"

Ten błąd oznacza brak nagłówka wersji w żądaniu. Jest on niezbędny w niektórych żądaniach. Na przykład: jeśli używasz API v2, nagłówek powinien być następujący: "Version": "2.0".


4. Dlaczego refresh_token wygasł?

Refresh token jest ważny jeden miesiąc (2592000 sekund) i wygasa po tym czasie - nie ma możliwości wygenerowania wiecznego refresh tokenu. Może on także zostać zmieniony po wygenerowaniu nowego access tokenu. Wówczas wymagane jest zaktualizowanie tokenu.


5. Jak ustawić callback URL?


6. Czy mogę użyć API do pobierania informacji o ogłoszeniach innych użytkowników?

Nie jest to możliwe - możesz zarządzać wyłącznie ogłoszeniami na swoim koncie OLX.


7. "The grant type is unauthorized for this client_id"

Problem jest związany z "grant_type", którego używasz w przypadku, gdy nie jest on przypisany do Twojego konta API. W pierwszej kolejności sprawdź jego poprawność. Jeśli wszystko wygląda w porządku, ale nadal napotykasz na problem, daj nam znać na adres: developer-support@olx.com - pomożemy!


8. Jak mogę zarządzać swoimi ogłoszeniami w różnych krajach?

Możesz zarządzać swoimi ogłoszeniami w niżej wymienionych krajach:

OLX PL https://www.olx.pl/
OLX BG https://www.olx.bg/
OLX RO https://www.olx.ro/
OLX PT https://www.olx.pt/
OLX UA https://www.olx.ua/
OLX KZ https://www.olx.kz/

Pamiętaj, że client_id oraz client_secret pozwalają zarządzać ogłoszeniami tylko w jednym kraju. Jeśli chcesz zarządzać swoimi ogłoszeniami w innym kraju, musisz autoryzować konto OLX utworzone w tym konkretnym kraju. Wówczas możesz zawnioskować o nowe dane dostępowe odpowiednie dla kraju, w którym chcesz dodawać swoje ogłoszenia.


9. Jak mogę testować API? Czy zapewniacie środowisko testowe?

Niestety nie zapewniamy środowiska dla testowania API. Możesz użyć innego konta OLX lub utworzyć nowe do celów testowych i to na nim przeprowadzać próby.


10. W jakich kategoriach mogę dodawać ogłoszenia?

Niektóre kategorie mogą być wyłączone z możliwości dodawania w nich ogłoszeń (na przykład kategoria Nieruchomości w OLX.pl lub kategorie bezpłatne). Jeśli nie masz pewności czy dana kategoria może być zarządzana przez API, napisz do nas: developer-support@olx.com - pomożemy!

Kategorie, w których można dodawać ogłoszenia poprzez API w OLX.pl:
- 4 (Praca)
- 5 (Motoryzacja)
- 87 (Moda)
- 88 (Dla Dzieci)
- 99 (Elektronika)
- 619 (Usługi i Firmy)
- 628 (Dom i Ogród)
- 751 (Muzyka i Edukacja)
- 757 (Rolnictwo)
- 767 (Sport i Hobby)
- 1884 (Zwierzęta / Koty / Koty do adopcji)
- 1888 (Zwierzęta / Psy / Psy do adopcji)